این پایان نامه به صورت فایل Word توسط سایت دانلودپک با لینک مستقیم و به صورت رایگان ارائه می شود. که می توانید در انتهای این باکس آنرا دانلود نمایید.

عنوان پایان نامه :  تحلیل آراء با موضوع مشارکت در سرقت و آدم ربایی – کارشناسی ارشد رشته حقوق

شرح مختصر :

اولين موضوعي كه در تحقیق حاضر مورد بررسي قرار گرفته موضوع سرقت مي باشد سرقت يكي از قديمي ترين جرايم عليه اموال و مالكيت، كه شايد از همان ابتداي پيدايش مفهوم مالكيت در جوامع بشري اتفاق افتاده و معمولاً مجازاتهاي سختي هم براي مرتكبين آن در اديان و قبايل و جوامع مختلف پيش بيني شده است اين جرم بدليل سهل‌تر بودن ارتكاب آن و محسوس بودن منفعت حاصله از آن بخش اعظم جرائم ارتكابي در كشورهاي مختلف را تشكيل مي دهد پليس با شناخت انواع دزديها و طبقات سارقين از يك طرف و قانونگذار و قضات از طرف ديگر با تدوين قوانين مناسب و نظارت و كوشش در حسن اجراي آنها بايد از اين قبيل جرايم كه هر روز بر پيچيدگي نحوه ارتكاب آنها افزوده مي شود جلوگيري به عمل آورند. معمولاً سارقين با سرقتهاي جزئي و كوچك كار خود را شروع مي كنند وبتدريج با توجه به شرايط اجتماعي و اقتصادي مدارج تكامل راهي و حرفه اي مي شوند اغلب سرقتها براي رفع كمبودهاي مادي اتفاق مي‌افتد گرچه بعدها به صورت يك حرفه پرافتخار در مي آيد. لذا ريشه سرقت را بايستي در نظام روابط نادرست اقتصادي جستجو كرد و هيچ شخصي نمي تواند سرقت را در جامعه، چه براي خود و چه براي ديگران تجويز كند و همگان سرقت را به عنوان پديده اي منفور تلقي و با آن مبارزه مي كنند و در ادبيان مختلف، همچنين مبين اسلام، مجازات سختي براي سرقت در نظر گرفته شده است.

قرآن كريم در آيه ۳۸ سوره مائده مجازات سرقت را چنين مقرر فرموده است: “والسارق و السارقه فاقطعوا ايديهما جزء بما كسبنانكاه من الله و الله عزيز حكيم.” همچنين در آيين يهود جرم سرقت ممنوع و نامشروع بوده و سارق محكوم به استرداد چهار تا پنج برابر مال مسروق به مالباخته بوده است. در دول باستاني ايران نيز جرم سرقت خصوصي بوده و مجازاتش اعدام بوده است در قانون روم يكي از عوامل ايجاد بردگي، ارتكاب جرم سرقت بوده است در روسيه كه كيفر دزد و قاتل يكي بود، دزدها هميشه مرتكب قتل مي شدند تا سرقت آنها افشا نشود.

دومين موضوعي كه در تحقیق حاضر به آن پرداخته شده است آدم ربايي مي باشد جرم آدم ربايي يا دزديدن ديگري كه لازمه ارتكاب آن عدم رضايت طرف است در ماده ۶۲۱ قانون مجازات اسلامي بيان شده است آدم ربايي در زمره جرائم عليه اشخاص (شخصيت معنوي) قرار مي‌گيرد رفتار فيزيكي لازم براي اركتاب آن «ربودن» است همانطور كه ربودن مال مستلزم نقل مكان كردن مال است آدم ربايي هم مستلزم جابجايي شخص بدون رضايت وي مي‌باشد بطور خلاصه آدم‌ربايي جرمي است عمدي و لذا بايد قصد مجرمانه يا سوء نيت مرتكب جرم در دادگاه احراز شود و با اين حال انگيزه مرتكب اعم از شرافتمندانه و غير شرافتمندانه در تحقيق آن بي‌تأثير است و تنها مي‌تواند موجب تخفيف يا تشديد مجازات باشد

اطلاعات دانلودی

لینک دانلود نسخه توضیحات حجم فرمت پسورد فایل
دانلود - فایل Word قابل ویرایش 131 کیلوبایت docx ندارد
پسورد فایل ها (درصورت نیاز): www.downloadpack.ir

راهنمای دانلود فایل

برای دانلود، به روی دکمه قرمز رنگ “دانلود” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، پیشنهاد می شود برای دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنید.
در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است در آخر لینک دانلود فایل یک علامت سوال ? قرار دهید تا فایل به راحتی دانلود شود.
فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.
کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.downloadpack.ir می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید. البته فایل های حجیم دارای قابلیت ریکاوری هستند که با استفاده از نرم افزار Winrar وارد منو Tools شوید و گزینه Repair را انتخاب کنید تا مشکل فایل دانلود شده حل شود.
فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz

سیستم مورد نیاز

راهنمای نصب

تبلیغات

هاست

تبلیغات

آتلیه

تبلیغات

انتقال دهنده