این پایان نامه به صورت فایل Word توسط سایت دانلودپک با لینک مستقیم و به صورت رایگان ارائه می شود. که می توانید در انتهای این باکس آنرا دانلود نمایید.

عنوان پایان نامه :  حقوق و شيوه‌های رفتار مدنی – کارشناسی رشته حقوق

شرح مختصر :

حقوق و شيوه‌هاي رفتار فرد به اعتبار و احتمالا آشنايي كه با رشته تخصص بنده داريد كه در اينجا يك سلسله از مواد قانوني را رديف كنم كه بايد اين كارها بشود و نبايد آن كارها بشود يك مختصري از اين مباحث قانوني و حخقوقي محض مي‌خواهم داشت اما بيشتر تمال دارم به آنكه يك مقدار نگاه جامعه شناختي به معناي مفهوم قانون و رفتار مدني در ايران داشته باشم به جهت آنكه تصور مي‌كنم يك ادراك نارسا و ناقص از مفهوم قانون در جامعه ايران رواج پيدا كرده اين رواج هم البته نرمال سال‌هاي – اخير اصولا قديمي يعني همزاد حقوق موضوع در ايران كه برمي‌گرده به سال ۱۲۸۵ و ورود به قانون به ايران كه ۱۲۸۵ مي‌دانيد سال انقلاب مشروطه و تصويب قانون اساسي و در دهه اخير اين نقصان ادراكي توسعه پيدا كرده يكي از گفتمان‌هاي رايج در دهه اخير در مساله قانون و حاكميت قانون فقط به عنوان – مقدمه بحث عرض مي‌كنم و بعد به تناسب حال برمي‌گردد به اين بحث در بين گروه‌هاي اجتماعي مردم عادي گرفته تا تحصيلكردگان حقوقدانان و ديگران تصور غالب اين است كه قانون يعني دستور حكومت كه به محض تصويب به الزاما به اجرا در‌مي‌آيد يعني بين قانون و اجراي قانون رابطه ملازمه وجود دارد وقتي قانون تصويب شد، اجرا خواهد.

اگر هم اجرا نشده دولت نخواسته شما اگر مروري به ادبياتي كه در اين زمينه هست داشته باشيد ملاحظه خواهيد فمود هر جا بحث ا قانون پيش مي‌آيد و اجراي قانون را اجرا كند جاي هم اجرا نشده ما بايد صاف برويم بقيه دولت رد بگيريم البته از نظر حقوقي محض درست است در هر حال ضامن اجراي قانون دولت است كه قوه اجرايي قانون را تشكيل مي‌دهد ضمانت اجرايي قانون را ولت به اجرا مي‌گذارد اما مساله قدري عميق‌تر از است مساله اين كه قانون يك پديده اجتماعي هم همست يك امر اجتماعي است قانون بايد در يك جامعه به اجرا دربيايد در اين جا است كه بحث كمي پيچيده مي‌شود و ما مي‌رسيم به اين مطلب كه اولا يك قانون خوب چيه كه جاي بحث آن اينجا نيست قانون بايد چگونه ساختارهاي اجتماعي سازگاري و تناسب داشته باشد و اين كه در اجراي قانون دولت فعال مايشاء نيست اين كه هر كاري دلش مي‌خواهد بكند اين جامعه است كه قانون را به اجرا مي‌گذارد و از اينجا نسبت جامعه و قانون خيلي جدي‌تر مي‌شود اين كه جامعه خودش تا چه اندازه در جست‌وجوي اجراي قانون هست تا چه اندازه به اصطلاح ظرفيت اجراي قانون را دارد تا چه اندازه تقاضاي اجراي قانون را دارد اينهار به عنوان مقدمه بحث كردم. در عنواني كه خدمت شما عرض شد حقوق و شيوه‌هاي رفتار مدني دو واژه وجود دارد يكي حقوق و يكي رفتار مدني اينهار امن تفكيك مي‌كنم و جداگانه تعريف كلي دارد حقوق مجموعه‌اي از دستورات مجموعه از قواعد رفتارهاي ضمانت اجرا است يا دقيق‌تر بگويم مجموعه از قواعد رفتاري كه داراي ضمانت اجرا مادي و دنيوي است اين دو وصف آخر را اضافه كرديم كه تمايل داشت با يك دست مشابه مشخص مي‌شود كه آنها قواعد اخلاقي، اخلاق هم دستوراتي مي‌دهد كه ضامنت اجرا هممي‌دهد قاضي اخلاقي ضمانت اجرايش مربوط به اين دنيا نمي‌شود ضمانت اجرايي قاضي اخلاقي يا از جنس تنبيه و تحسين و از جنس حواله به آخرت ثواب و گناه اما ضمانت اجرايي اينجا كسي به ديگري بدهكار بوده بدهي خود را نمي‌دهد يك سازماني وجود دارد به نام دادگاه‌ها يا در جوامع قديمي، نهادهاي اجتماعي وجود دارد كه بدهكار مجبور مي‌كند به دادن طلبش يا كسي؟

اطلاعات دانلودی

لینک دانلود نسخه توضیحات حجم فرمت پسورد فایل
دانلود - فایل Word قابل ویرایش 30 کیلوبایت zip ندارد
پسورد فایل ها (درصورت نیاز): www.downloadpack.ir

راهنمای دانلود فایل

برای دانلود، به روی دکمه قرمز رنگ “دانلود” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، پیشنهاد می شود برای دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنید.
در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است در آخر لینک دانلود فایل یک علامت سوال ? قرار دهید تا فایل به راحتی دانلود شود.
فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.
کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.downloadpack.ir می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید. البته فایل های حجیم دارای قابلیت ریکاوری هستند که با استفاده از نرم افزار Winrar وارد منو Tools شوید و گزینه Repair را انتخاب کنید تا مشکل فایل دانلود شده حل شود.
فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz

سیستم مورد نیاز

راهنمای نصب

تبلیغات

هاست

تبلیغات

آتلیه

تبلیغات

انتقال دهنده