این پایان نامه به صورت فایل Word توسط سایت دانلودپک با لینک مستقیم و به صورت رایگان ارائه می شود. که می توانید در انتهای این باکس آنرا دانلود نمایید.

عنوان پایان نامه :  خشونت عليه زنان در ايران – کارشناسی رشته حقوق

شرح مختصر :

خشونت عليه زنان تجلي نابرابري و قدرتمداري تاريخي بين زن و مرد است (اعلاميه رفع خشونت عليه زنان ۱۹۹۳) بر اساس اعلاميه ۱۹۹۳: ترس بزرگترين پيامد اعمال خشونت عليه زنان است. ترس از خشونت مانع بزرگ زندگي مستقل زنان است و موجب مي‌شود تا زنان پيوسته در صدد كسب حمايت مردان باشند كه اين حمايت در موارد بسياري آسيب‌پذيري و وابستگي بسيار زنان را به دنبال دارد و مانع اصلي توانمند ساختن زنان است. توانائي‌هاي بالقوه‌اي كه مي‌تواند موجبات رشد قابليت‌هاي آنان را فراهم آورد و انرژي زنان را در جهت بهسازي جامعه صرف كند. اعمال خشونت در سراسر جهان پديده‌اي رايج است و اختصاص به جامعه‌اي خاص و يا فرهنگ و بينشي ويژه ندارد. در واقع زنان در هر كشوري و هر جامعه‌اي به نحوي از انحاء چه در محيط خصوصي‌ (خانه) و چه در محيط عمومي (اجتماع) مورد خشونت قرار مي‌گيرند. با توجه به پيامدهاي جبران ناپذير خشونت هم براي ساختار انساني، اجتماعي و خانوادگي جامعه و هم براي خود زنان اين مسأله بايد در سطح بين‌المللي از حساسيت ويژه‌اي برخوردار شود. در واقع اعمال خشونت عليه زنان بر مبناي جنسيت آنها نقض حقوق‌بشر و آزادي‌هاي بنيادين، انكار تماميت روحي و جسماني توهين به حيثيت و كرامت آنهاست. خشونت عليه زنان مانعي در برابر دستيابي به اهداف برابري، توسعه و صلح است. خشونت برخورداري زنان را از حقوق بشر و آزادي‌هاي بنيادين، نقض، تضييع و يا سلب مي‌كند و ناكامي ديرينه در حفظ و ارتقاء اين حقوق و آزادي در مورد اعمال خشونت عليه زنان مايه نگراني همه كشورهاست. “اصطلاح خشونت عليه زنان” به هر فعل خشونت‌آميز مبتني بر جنسيت مونث اطلاق مي‌شود كه منجر به آسيب‌ديدگي يا رنج رواني و جسماني و جنسي آنان شود. سوال مهم اين است كه آيا اين پديده يك مسئله اجتماعي قلمداد مي‌شود؟

اگر بپذيريم خشونت همواره عملي نامشروع است، چرا برخي از مردان بدان متوسل مي‌شوند و برخي ديگر هرگز بدان دست نمي‌زنند؟ چه مي‌شود همسراني كه با هم ازدواج كرده‌اند و بايد آرام‌بخش و آرامش‌آفرين يكديگر باشند، به دشمني با هم بر مي‌خيزند؟ در هر جامعه‌اي شكل‌هاي خشونت با ساختار قانوني، ديني و سياسي همان جامعه متناسب است. در ايران خشونت عليه زنان همواره بعنوان ابزاري براي تثبيت قدرت مردانه بكار رفته و بطور مشخص در دو حوزه خصوصي و عمومي اتفاق افتاده است. حوزه خصوصي شامل خشونت در خانه پدر و شوهر مي‌باشد و از حوزه عمومي مي‌توان به مواردي چون آداب و رسوم، فرهنگ شفاهي و مكتوب، نهادهاي اجتماعي و نظام حكومتي اشاره كرد. خشونت عليه زنان پديده‌اي است اجتماعي، اما نمي‌توان با توضيحات كلي علت واقعي وقوع خشونتي خاص را تبيين كرد.

 

اطلاعات دانلودی

لینک دانلود نسخه توضیحات حجم فرمت پسورد فایل
دانلود - فایل Word قابل ویرایش 29 کیلوبایت zip ندارد
پسورد فایل ها (درصورت نیاز): www.downloadpack.ir

راهنمای دانلود فایل

برای دانلود، به روی دکمه قرمز رنگ “دانلود” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، پیشنهاد می شود برای دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود و مخصوصاً internet download manager استفاده کنید.
در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است در آخر لینک دانلود فایل یک علامت سوال ? قرار دهید تا فایل به راحتی دانلود شود.
فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.
کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.downloadpack.ir می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید. البته فایل های حجیم دارای قابلیت ریکاوری هستند که با استفاده از نرم افزار Winrar وارد منو Tools شوید و گزینه Repair را انتخاب کنید تا مشکل فایل دانلود شده حل شود.
فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz

سیستم مورد نیاز

راهنمای نصب

تبلیغات

هاست

تبلیغات

آتلیه

تبلیغات

انتقال دهنده